Öngyógyító mechanizmusok
Az életünknek 5 kiemelt területe
Az életminőség javításához öt kulcsfontosságú területet kell fejlesztenünk és egyensúlyban tartanunk:
Mentális
A gondolkodás, tanulás és kreativitás képessége
Lelki
Érzelmek, kapcsolatok és önértékelés
Szociális
Társas kapcsolatok és emberi interakciók
Pénzügyi
Anyagi stabilitás és biztonság
Fizikai
Test egészsége és jóléte
A fenti területek fejlesztéséhez és megértéséhez ismernünk kell négy alapvető fogalmat:
1
Az agy mint feldolgozó központ
Agyunk rendkívül hatékony feldolgozó központ, amely komplex információk feldolgozására képes.
2
Tudatos információfeldolgozás
Az információ precízen rendezett struktúra, összhangban agyunk feldolgozási mechanizmusaival.
3
Mező és összefonódás
Minden dolognak van egy területe vagy mezője, amelyet a hatása határol.
4
Nullponti mező és összefonódás
Az univerzum mezői folyamatosan nullára egyensúlyozódnak, mint egy kiegyensúlyozott ökoszisztéma.
1. A tudatos gondolkodás mélységei
Agyunk egy rendkívül összetett információfeldolgozó rendszer, ahol különböző szintek együttműködése teszi lehetővé a tudatos gondolkodást és öngyógyítást.

1

2

3

4

1
Tudatos információfeldolgozás
40 tudatos gondolat/másodperc
2
Nyelvi feldolgozás
800 szó másodpercenként
3
Tudatalatti folyamatok
11 millió bit/másodperc
4
Prefrontális irányítás
Az agy 4%-a irányítja az 5 életterületet
A prefrontális kéreg hangolja össze a mentális és lelki folyamatokat, szabályozza a szociális viselkedést, és befolyásolja mind a pénzügyi döntéseinket, mind a fizikai egészségünket. A tudatalatti rendszerek automatikus szűrése és a nyelvi központok fejlett feldolgozási képessége együttesen teszik lehetővé, hogy a tudatos gondolkodással hatékonyan befolyásoljuk az öngyógyító folyamatainkat és az összefonódott mezőket.
2. Az információ szerkezete
Az agy információfeldolgozó hálózatai
Az információ nem csupán adathalmaz, hanem precízen rendezett struktúra, ami összhangban van agyunk feldolgozási mechanizmusaival. A pre-frontális kéreg másodpercenként akár 40 tudatos gondolatot is képes feldolgozni.
Mintázatok és jelentések
Ugyanazokat az alapvető elemeket különböző kontextusban értelmezzük. Három vonal és egy kör elrendezésétől függően láthatunk bennük egy mosolygó arcot, egy virágot, vagy akár egy házat. A pre-frontális kéreg ezeket a mintázatokat nemcsak felismeri, hanem komplex jelentéstartalommal is összeköti.
Automatikus információfeldolgozás
Agyunk és testünk neurális hálózatai azonnal reagálnak az információs mintázatokra, legyen szó akár vizuális jelekről, hangokról vagy más érzékszervi bemenetekről. Ez az automatikus feldolgozási képesség teszi lehetővé, hogy a körülöttünk lévő világot ne csak érzékeljük, hanem értelmezzük is.
3.Mezők és mezőhatások
Minden dolognak van egy területe vagy mezője, amelyet a hatása határol - legyen szó akár az agyi neuronok elektromos mezőiről, vagy a társas kapcsolataink érzelmi teréről. A hatás mindkét irányba működik, ahogy azt az idegrendszer információfeldolgozásában is megfigyelhetjük.
Te és a környezeted kölcsönhatásban állnak, és mindketten befolyásoljátok egymást. Az agyad másodpercenként feldolgozza a környezeti ingereket, miközben tested és elméd reakciói visszahatnak a környezetedre. Ez a folyamatos információcsere alakítja tudatos és tudatalatti tapasztalatainkat, formálja döntéseinket és viselkedésünket.
Az agyi mezők különösen érdekesek ebből a szempontból, mivel nem csak elektromos aktivitást mutatnak, hanem komplex információs mintázatokat is létrehoznak. Ezek a mintázatok befolyásolják a gondolkodásunkat, érzelmeinket és még a fizikai egészségünket is. A modern agykutatás már képes követni ezeket a mezőhatásokat, és kezdjük megérteni, hogyan alakítják mindennapi életünket.
A társas kapcsolatainkban megjelenő mezőhatások ugyanilyen összetettek. Minden interakció, minden kimondott szó és gesztus hullámokat kelt az érzelmi térben, amelyek tovagyűrűznek és befolyásolják nem csak a közvetlen résztvevőket, hanem a tágabb közösséget is. Ez magyarázza, hogy miért olyan fontos a tudatos jelenlét és az empátia a társas kapcsolatainkban.
A mezők és mezőhatások megértése segít abban, hogy tudatosabban alakítsuk környezetünket és kapcsolatainkat. Ha felismerjük, hogy minden cselekedetünk hatással van a körülöttünk lévő mezőkre, akkor nagyobb felelősséggel és odafigyeléssel tudunk részt venni a világ folyamataiban.
4. A Nullponti Mező és az Összefonódás
Az univerzum mezői nem csak egyszerűen léteznek, hanem aktív dinamikus egyensúlyra törekednek. Ahogy az agyunk másodpercenként feldolgozza a környezeti ingereket, úgy a Nullponti Mező is folyamatosan reagál és alkalmazkodik minden energetikai változásra, legyen az fizikai, mentális vagy érzelmi természetű.
A személyes energiameződ - amely magában foglalja agyi aktivitásodat, érzelmi állapotodat és tudatosságodat - állandó kölcsönhatásban áll a Nullponti Mezővel. Amikor például intenzív meditációt végzel, vagy erős érzelmi állapotba kerülsz, a meződ rezgése megváltozik, ami mérhető változásokat okoz a környező kvantummezőben.
A kvantumfizika "kvantum-összefonódás" jelensége, amit Einstein "kísérteties távolhatásnak" nevezett, különösen érdekes az emberi tudat szempontjából. A laboratóriumi kísérletek igazolták, hogy két összefonódott részecske azonnal reagál egymásra, függetlenül a köztük lévő távolságtól.
Ez a jelenség megmagyarázhatja azokat a mindennapi tapasztalatainkat, amikor például ikrek egymástól távol is megérzik a másik érzelmi állapotát, vagy amikor egy anya azonnal megérzi, ha gyermekével történik valami. Az agykutatók megfigyelték, hogy az összhangban lévő agyak hasonló aktivitási mintázatokat mutatnak még akkor is, ha fizikailag távol vannak egymástól.
Az összefonódás nem csak személyek között működik, hanem helyekkel és tárgyakkal kapcsolatban is. Amikor egy hellyel vagy tárggyal mély érzelmi kapcsolatot alakítunk ki, kvantumszintű összefonódás jön létre, ami magyarázhatja a "helyek emlékét" vagy bizonyos tárgyakhoz való erős kötődésünket. Ez a jelenség összhangban van az előző fejezetekben tárgyalt mezőhatásokkal és az agy információfeldolgozó képességével.
Az öngyógyító mechanizmus és az agy
Az agy irányító szerepe
Az agy a test öngyógyító mechanizmusainak központi irányítója, amely koordinálja a természetes gyógyulási folyamatokat.
Természetes öngyógyító képesség
A test természetesen igyekszik helyreállítani az egyensúlyt, beindítva saját öngyógyító mechanizmusait.
Limbic arc technológia hatása
A limbic arc technológia segít az agyunk öngyógyító mechanizmusainak beindításában és felerősítésében, támogatva a természetes gyógyulást.